Księga darczyńców już w sprzedaży!

2017-08-22

Księga darczyńców to nie tylko historia Ossolineum, lecz także pięknie wydana, bogato ilustrowana publikacja, w której tradycja miesza się z nowoczesnymi rozwiązaniami typograficznymi, a długie i burzliwe dzieje Instytucji układają się w opowieść o społecznych i politycznych przemianach w Polsce.

200 lat Ossolineum w cytatach i obrazach – zapowiedź

2017-08-14

W związku z trwającym Jubileuszem Ossolineum w naszych planach wydawniczych nie mogło zabraknąć publikacji poświęconych działalności Zakładu. Już 19 września odbędzie się premiera kolejnego po Księdze darczyńców tomu w serii Osso Wczoraj i Dziś – Skarbca. 200 lat Ossolineum.

 

Książka została przygotowana we współpracy z Ośrodkiem KARTA.

Odbiorca ubezwłasnowolniony Stanisława Barańczaka w serii Sztuka Czytania

2017-07-24

Poza pisaniem wierszy, esejów, recenzji i rozpraw naukowych, poza tłumaczeniem poezji i wykładaniem Stanisław Barańczak zajmował sie rzeczami na pozór mniej poważnymi – czytał kryminały, oglądał telewizję, słuchał piosenek, interesował się sportem. Odbiorca ubezwłasnowolniony pokazuje, jak istotna dla poznańsko-harwardzkiego autora była kultura masowa i jej krytyczna interpretacja.

Premiera Księgi darczyńców Zakładu Narodowego im. Ossolińskich już 22 sierpnia

2017-07-21

W tym roku przypada jubileusz dwustu lat istnienia Ossolineum. Między innymi dlatego przygotowaliśmy do druku Księgę darczyńców Zakładu Narodowego im. Ossolińskich – kolejny tom w serii Osso Wczoraj i Dziś. W wysmakowanej edytorsko publikacji zostaną przedstawione sylwetki osób i instytucji, które na przestrzeni dwóch wieków wspierały Zakład.

Zapiski z domu wariatów – zapowiedź!

2017-07-11

W roku 1988 Thomas Bernhard opublikował zbiór wierszy Christine Lavant, który opatrzył krótkim posłowiem. Pisał w nim m.in., że twórczość karynckiej autorki wciąż jeszcze nie jest znana i doceniana w stopniu, na jaki zasługuje. Dziś, po niemal trzydziestu latach, jej dzieło przeżywa w Austrii prawdziwy renesans. Wkrótce Wydawnictwo Ossolineum opublikuje znakomitą powieść Lavant w tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz.

Najcelniejsze utwory literatury polskiej i obcej... w wersji e-book

2017-07-03

Choć cały czas kontynuujemy niemal stuletnią tradycję Biblioteki Narodowej, nie oznacza to, że seria nie postępuje z duchem czasu. Niedawno odświeżyliśmy projekt okładki i zastosowaliśmy nowy, znacznie cieńszy, biblijny papier, a obecnie pracujemy nad elektronicznymi wydaniami najnowszych tomów.

Premiera Koali Lukasa Bärfussa w przekładzie Arkadiusza Żychlińskiego już dziś!

2017-06-27

Jaką zagadkę konstruuje Bärfuss? Jaką stara się rozwikłać? Opowieść o śmierci brata zderza z historią kolonizacji Australii. Koalę – cudacznego kobolda, puszystego, głupiutkiego, kaprys natury, symbol przymilnej słodkości – zrównuje z członkiem własnej rodziny, z samobójcą… Choć przymioty zwierzęcia nie są jednocześnie przymiotami bohatera.

Fragment Koali Lukasa Bärfussa na O.pl!

2017-06-16

Na stronach portalu kulturalnego O.pl przeczytać można fragment powieści Koala Lukasa Bärfussa. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Ossolineum 27 czerwca.

Raj – skutki uboczne. Promocja Koali Lukasa Bärfussa

2017-06-12

Już 27 czerwca ukaże się kolejny tom w naszej prozatorskiej serii, Z Kraju i ze Świata. W dniu premiery Wydawnictwo Ossolineum wraz z Muzeum Pana Tadeusza mają przyjemność zaprosić na  poświęconą książce dyskusję, zatytułowaną Raj - skutki uboczne. Wstęp wolny!

Księga darczyńców Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

2017-06-05

Jubileusz dwustu lat istnienia Ossolineum znajdzie odzwierciedlenie także w naszej ofercie. W serii wydawniczej poświęconej działalności Zakładu – Osso Wczoraj i Dziś – ukażą się ważne tomy okolicznościowe, a wśród nich Księga darczyńców.

1 2 ... 6