PL EN

Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc. Fantastyczny Grabiński i jego świat Joanny Majewskiej już w księgarniach

2018-05-22

Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc. Fantastyczny Grabiński i jego świat Joanny Majewskiej to druga po książce Artura Hutnikiewicza z 1959 roku monografia twórczości Stefana Grabińskiego: niezwykłego prozaika i dramaturga, który – przez lata sprowadzany do stereotypowych formułek „polski Poe”, „Meyrink” czy „Lovecraft” – inspirował pisarzy takich jak choćby Stanisław Lem.

Wydawnictwo Ossolineum na Warszawskich Targach Książki

2018-05-17

Warszawskie Targi Książki to największe wydarzenie branżowe w Polsce. Co roku odwiedzane jest przez setki wydawnictw, pisarzy i – przede wszystkim – czytelników! Oczywiście wśród tegorocznych wystawców nie zabraknie także Wydawnictwa Ossolineum. W dniach od 17 do 20 maja będzie można znaleźć nas na stoisku 175/V. Zapraszamy!

Już jest! Katalog wydawniczy na kolejne kwartały 2018 roku

2018-05-09

Djuna Barnes, Zbigniew Herbert, Jerzy Jarniewicz, Franz Kafka, Thomas Mann, Marjorie Perloff, Lore Segal… To tylko część z pisarek i pisarzy, których książki w najbliższych miesiącach ukażą się nakładem naszego Wydawnictwa. We wszystkich seriach, które powołaliśmy do życia dwa lata temu, zaplanowaliśmy nowe tytuły. Nie zabraknie także kolejnych tomów Biblioteki Narodowej. Jakich? Zapraszamy do lektury katalogu!

Kolejny tom w serii Biblioteka Narodowa! Zapowiedź Fachowca Wacława Berenta

2018-05-02

W najbliższym czasie nakładem naszego Wydawnictwa ukażą się aż dwa tomy Biblioteki Narodowej! Najpierw, 14 maja, odbędzie się premiera długo zapowiadanego Doktora Faustusa Thomasa Manna, a już kilka tygodni później wydamy Fachowca – debiutancką powieść Wacława Berenta ze Wstępem i w opracowaniu Iwony Rusek.

Powieść Koala Lukasa Bärfussa nominowana do nagrody „Ambasador Nowej Europy”!

2018-04-27

Z radością informujemy, że powieść Koala Lukasa Bärfussa, w przekładzie Arkadiusza Żychlińskiego i z posłowiem Grzegorza Jankowicza, została nominowana do głównej nagrody w konkursie „Ambasador Nowej Europy”.

Przerwa techniczna w systemie sprzedaży e-booków

2018-04-26

Z powodu prac związanych z przejściem na nowy system dystrybucji e-booków zawieszamy na pewien czas sprzedaż książek elektronicznych na naszej stronie internetowej. Cieszymy się z zainteresowania Czytelników ossolińskimi e-bookami, przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieję, że niedługa przerwa techniczna tego zainteresowania nie zmniejszy.

Światowy Dzień Książki z Wydawnictwem Ossolineum!

2018-04-23

23 kwietnia to wyjątkowy dzień dla literatury światowej – właśnie tego dnia przypada rocznica śmierci takich pisarzy jak Cervantes, Szekspir czy Nabokov. Od 1995 roku 23 kwietnia obchodzimy także Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i właśnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję!

Nie tylko książki. Ossolińskie kolekcje i ich opiekunowie – zapowiedź

2018-03-27

Losy ossolińskich kolekcji są materiałem na wiele historii, a każdą z nich można opowiedzieć na różne sposoby. W tomie Nie tylko książki głos zabierają pracownicy działów i Gabinetu Kartografii Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Mówią o początkach zbiorów, o tym, jak kształtowały i rozwijały się poszczególne kolekcje, oraz przedstawiają obecny stan najważniejszych eksponatów.

Zapowiedź książki Tłumacz między innymi Jerzego Jarniewicza

2018-03-21

W swojej nowej książce Jarniewicz spogląda na problemy przekładu literackiego nie tylko jako przenikliwy krytyk i polemista, ale też doświadczony i ceniony tłumacz. Punktem wyjścia esejów jest teza o nieprzekładalności literatury – nieprzekładalności, która, paradoksalnie, zostaje uznana za rację bytu przekładu. Jarniewicz stawia nieoczywiste pytania: czy tłumacze mogą sobie pozwolić na czułość albo czy wolno im kłamać.

Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc – zapowiedź

2018-03-18

Na początku było zdumienie” – tak zacząłbym pierwszy rozdział swej autobiografii. Cudowność życia i jego przejawów, zagadkowość zdarzeń, owa dziwność, o którą potrącamy niemal na każdym kroku, kazały mi patrzeć na świat w zaraniu dni rozszerzonymi od zdumienia oczyma dziecka, przepoiły uczuciem lęku i podziwu twórczość lat młodzieńczych, wywołując męską zadumę dzisiaj, gdy zbliżam się do czterdziestki… – pisał Stefan Grabiński w 1926 roku. Książka Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc. Fantastyczny Grabiński i jego świat Joanny Majewskiej ukaże się nakładem Wydawnictwa Ossolineum już 25 kwietnia!

1 2 ... 10