PL EN

Rok 2020 w Wydawnictwie Ossolineum – podsumowanie

Mimo że w okresie trwania pandemii nie zabrakło nam sił do pracy ani entuzjazmu, to jednak ostrożność i życzliwość wymusiły na nas kilka kompromisów: niektóre książki ukazały się później niż było to planowane, inne dopiero będą miały swoje premiery. Niemniej w ciągu ostatnich miesięcy na półki księgarni trafiło łącznie dziesięć nowych tytułów opatrzonych logotypem Wydawnictwa Ossolineum; przygotowaliśmy także wiele wydań elektronicznych.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Spokoju, radości i dużo czasu na czytanie najlepszej literatury życzy swoim Czytelniczkom i Czytelnikom Redakcja Wydawnictwa Ossolineum. Na te święta przygotowaliśmy specjalne rabaty na wybrane książki. Promocja trwa do 31 grudnia 2021!

Obrazy bardziej żywe niż w kinie – premiera eseju Kafka idzie do kina Hannsa Zischlera w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz

Byłem w kinie. Płakałem – pisał w Dziennikach Franz Kafka. Nic dziwnego, że autor Procesu, sam lub w gronie przyjaciół, chętnie bywał w kinematografie: szybko rozwijająca się wówczas sztuka filmowa miała dla współczesnych pisarzowi mesmeryzujący urok, pobudzała wyobraźnię i wpływała na zmysł estetyczny kolejnych pokoleń.

Praca w Wydawnictwie Ossolineum

Wydawnictwo Ossolineum poszukuje specjalisty ds. produkcji książek. Na zgłoszenia kandydatek i kandydatów czekamy do 10 stycznia 2021 roku! Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w niniejszym komunikacie.

Odkrywać odległe zakątki czasu – premiera Pierścieni Saturna W.G. Sebalda w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz

Miało się już ku wieczorowi, gdy dotarłem do położonego wśród łąk na obrzeżach Middleton domu Michaela. Byłem wdzięczny, że mogę odpocząć w ogrodzie  po godzinach błądzenia na wrzosowisku, które teraz, gdy o nim opowiadałem, mimowolnie przybierało charakter zmyślonej przygody. 

Arkadiusz Żychliński: krytyk – eseista – tłumacz

Wszechstronna działalność Arkadiusza Żychlińskiego – krytyka (nie tylko krytyka literackiego, ale krytyka po prostu), eseisty, tłumacza i badacza literatury – zaowocowała jak dotąd czterema wydanymi przez nas tytułami. Z okazji premiery Zwrotu przez współczesną. Pryzmatów przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy pakiet promocyjny!

Premiera książki Zwrot przez współczesną. Pryzmaty Arkadiusza Żychlińskiego w serii Sztuka Czytania

Nigdy nie wiadomo, jak rozpocząć książkę – takie właśnie motto, pochodzące z pracy Wiktora Szkłowskiego O prozie. Rozważania i analiza, inauguruje wstęp do Zwrotu przez współczesną. Pryzmatów Arkadiusza Żychlińskiego. Trudno się nie zgodzić. Można by też dodać, że nigdy nie wiadomo, kiedy prace nad książką zakończyć: z tym problemem borykają się nie tylko autorki i autorzy, ale też wydawcy, redaktorzy czy drukarze. Prace jednak zakończyliśmy i od dziś eseje Żychlińskiego mogą wreszcie trafiać w ręce czytelniczek oraz czytelników!

Miasto zgruzowstałe… – premiera książki Sylwii Chutnik w serii Na Jeden Temat

Nauka jest dla mnie zadawaniem niedorzecznych pytań – pisze w pierwszym akapicie książki Sylwia Chutnik. Zastanawiam się więc nieco przewrotnie: czemu po upływie prawie siedmiu dekad zajmować się pewnym wyimkiem historii? Czy to, co było, nie dość skutecznie trzyma nas w miejscu? Jeśli – podobnie jak autorce i nam – dzieje Warszawy oraz jej mieszkańców tuż przed odwilżą 1956 roku wydają się Wam intrygujące, z pewnością ucieszy Was wiadomość, że od dziś w naszym sklepie internetowym i dobrych księgarniach kupić możecie najnowszą książkę Chutnik.

Na cztery tematy

Jak wiadomo, wydłużające się jesienne wieczory sprzyjają lekturze! To znakomity czas, by zagłębić się w narracjach: fikcjach literackich, dociekaniach historycznych czy sugestywnych interpretacjach. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z promocji, w ramach której mogą Państwo zakupić wszystkie wydane dotąd książki z serii Na Jeden Temat w atrakcyjnej cenie! Przypominamy także, że wciąż jeszcze dostępne są inne pakiety promocyjne.

Miasto zgruzowstałe – zapowiedź książki Sylwii Chutnik z serii Na Jeden Temat

Jak wygląda miasto wyłaniające się z ruin? Jak żyją jego mieszkańcy? Co słyszą w domach, zakładach pracy, na ulicach? Co jedzą, jak się ubierają, jak spędzają czas wolny? Dziesięć lat po wyzwoleniu i tuż przed odwilżą Warszawa była miastem w stanie zawieszenia. Między między oficjalnym optymizmem a pragnieniem wolności niezadekretowanej żadnym aktem komunistycznej władzy toczyło się życie, o którym, jak pokazuje Sylwia Chutnik, wiemy zaskakująco mało.

1 2 ... 17