PL EN

Miasto zgruzowstałe… – premiera książki Sylwii Chutnik w serii Na Jeden Temat

Nauka jest dla mnie zadawaniem niedorzecznych pytań – pisze w pierwszym akapicie książki Sylwia Chutnik. Zastanawiam się więc nieco przewrotnie: czemu po upływie prawie siedmiu dekad zajmować się pewnym wyimkiem historii? Czy to, co było, nie dość skutecznie trzyma nas w miejscu? Jeśli – podobnie jak autorce i nam – dzieje Warszawy oraz jej mieszkańców tuż przed odwilżą 1956 roku wydają się Wam intrygujące, z pewnością ucieszy Was wiadomość, że od dziś w naszym sklepie internetowym i dobrych księgarniach kupić możecie najnowszą książkę Chutnik.

Na cztery tematy

Jak wiadomo, wydłużające się jesienne wieczory sprzyjają lekturze! To znakomity czas, by zagłębić się w narracjach: fikcjach literackich, dociekaniach historycznych czy sugestywnych interpretacjach. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z promocji, w ramach której mogą Państwo zakupić wszystkie wydane dotąd książki z serii Na Jeden Temat w atrakcyjnej cenie! Przypominamy także, że wciąż jeszcze dostępne są inne pakiety promocyjne.

Miasto zgruzowstałe – zapowiedź książki Sylwii Chutnik z serii Na Jeden Temat

Jak wygląda miasto wyłaniające się z ruin? Jak żyją jego mieszkańcy? Co słyszą w domach, zakładach pracy, na ulicach? Co jedzą, jak się ubierają, jak spędzają czas wolny? Dziesięć lat po wyzwoleniu i tuż przed odwilżą Warszawa była miastem w stanie zawieszenia. Między między oficjalnym optymizmem a pragnieniem wolności niezadekretowanej żadnym aktem komunistycznej władzy toczyło się życie, o którym, jak pokazuje Sylwia Chutnik, wiemy zaskakująco mało.

#czytajlatem z Wydawnictwem Ossolineum

Wakacyjny sezon urlopowy to znakomity czas, by korzystając z chwili odpoczynku zagłębić się w lekturze. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla naszych Czytelniczek i Czytelników wyjątkową promocję, w ramach której zachęcamy do zakupu pakietów, składających się z uważnie dobranych do siebie tytułów. Zestawy jeszcze do końca lata można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach za pośrednictwem naszej księgarni internetowej.

Wydawnictwo Ossolineum elektronicznie

Choć kochamy dobrze zaprojektowane książki papierowe, to doceniamy też praktyczność wydań elektronicznych, niezrównanych na przykład w podróży. W czasach pandemii i osiągającego apogeum handlu wysyłkowego, trudno też nie zauważyć faktu, że nie generują one odpadów wiążących się z tradycyjnymi paczkami. Dlatego też stale poszerzamy naszą ofertę e-booków.

Duchy Sebalda – zapowiedź Pierścieni Saturna W.G. Sebalda w tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz

Wpływ prozy W.G. Sebalda na literaturę światową będzie rósł z każdym rokiem, z każdym jej wydaniem i każdym nowym urzeczonym nią czytelnikiem. Dlatego niezwykle się cieszymy, że możemy zapowiedzieć kolejną wybitną książkę niemieckiego pisarza. Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka w świetnym tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz i z posłowiem Macieja Płazy ukażą się nakładem Wydawnictwa Ossolineum już w listopadzie.

„Wielki mag prozy” – Kompleks polski i Mała Apokalipsa Tadeusza Konwickiego w serii BN

Konwicki był dla mojego pokolenia pisarzy wielkim magiem prozy, takim wcieleniem Guślarza z Dziadów Mickiewicza, jednym z ostatnich pisarzy o tak wielkim autorytecie – pisał Paweł Huelle w 2015 roku, po śmierci warszawskiego prozaika, scenarzysty i reżysera. Rzecz jasna trudno jest wyobrazić sobie kulturę polską drugiej połowy XX wieku bez twórczości Konwickiego. A kim autor Sennika współczesnego jest dla czytelniczek i czytelników dzisiaj?

Sebald w radiu

W dniach 29 czerwca – 3 lipca, między godziną 11.00 a 11.10, w cyklu „To się czyta latem” Programu Drugiego Polskiego Radia, mogą Państwo posłuchać „Austerlitza” W.G. Sebalda w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz. Fragmenty powieści czyta Andrzej Mastalerz!

Jesienią Kafka pójdzie do kina – zapowiedź

Zdawać by się mogło, że o Franzu Kafce napisano już niemal wszystko; w końcu przeprowadzono nawet skrupulatne analizy jego życia prywatnego. A jednak obszarem długo niezagospodarowanym pozostawały kinowe fascynacje autora Przemiany. Niszę tę zapełnił Hanns Zischler w wydanej po raz pierwszy w 1996 roku książce Kafka idzie do kina.

Koncepcja Niechciców coraz to wyraźniejsza – zapowiedź Nocy i dni Marii Dąbrowskiej w serii Biblioteka Narodowa

Noce i dnie uznawane są powszechnie za najwybitniejsze dzieło rodzimej prozy realistycznej XX wieku; obok monumentalnych Dzienników są też niewątpliwie opus magnum w dorobku Dąbrowskiej. Z tym większą przyjemnością zapowiadamy, że w czwartym kwartale bieżącego roku tetralogia wraz ze wstępem i w opracowaniu Ewy Głębickiej ukaże się w serii Biblioteka Narodowa.

1 2 ... 16