O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd w sprzedaży!

2017-12-08

Beethoven, Kawafis, Mann, di Lampedusa, Genet, Visconti, Gould… O stylu późnym jest ostatnią, nieukończoną książką Saida, w której autor Orientalizmu w niezwykły sposób analizuje późne dzieła wielkich twórców.

Premiera O stylu późnym Edwarda W. Saida już 8 grudnia!

2017-11-29

Już 8 grudnia polscy czytelnicy Edwarda W. Saida będą mogli uzupełnić obraz jego twórczości o istotne szczegóły. Tego dnia ukaże się ostatnia, nieukończona książka autora – O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd, zbiór siedmiu esejów, których tematem są późne dzieła wielkich artystów, m.in. Beethovena, Manna, Kawafisa, Lampedusy, Geneta i Viscontiego.

Wydawnictwo Ossolineum na 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

2017-11-28

Pierwsza edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek odbyła się ponad ćwierć wieku temu w budynku opery. Jej organizatorem było Wydawnictwo Ossolineum! Dziś Targi są prawdziwym świętem książki, a przepełnione tomami stoiska zajmują powierzchnię całej Hali Stulecia.

Jubileusze Ossolineum. Antologia tekstów już w sprzedaży!

2017-11-17

Zebrane w antologii Jubileusze Ossolineum teksty mają bardzo różnorodny charakter. Jedne omawiają ważne i przełomowe wydarzenia z historii Zakładu, inne opisują jego zbiory, a jeszcze inne są osnutymi wokół Ossolineum impresjami lub wspomnieniami.

Jubileusze Ossolineum – zapowiedź!

2017-11-10

Z okazji kolejnych znaczących rocznic Zakładu powstało wiele znakomitych tekstów. Niektóre z nich omawiają ważne i przełomowe wydarzenia z historii Instytucji, inne opisują jej zbiory, jeszcze inne są osnytymi wokół Ossolineum impresjami lub wspomnieniami.

Zapiski z domu wariatów i Koala na Festiwalu Conrada!

2017-10-22

Festiwal Conrada zbliża się wielkimi krokami. W tym roku cieszymy się tym bardziej, że wśród festiwalowych atrakcji znalazły się dwa spotkania poświęcone naszym książkom – Zapiskom z domu wariatów Christine Lavant i Koali Lukasa Bärfussa. Pierwsze już w poniedziałek, 23 października, o godzinie 15.30!

Próbując wszystkiego po trosze – promocja książki!

2017-10-06

18 października Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone najnowszej książce z serii Biblioteka Narodowa, antologii Polski esej literacki. Znakomici goście będą rozmawiać m.in. o tym, czym tak naprawdę jest esej i jakie jest jego miejsce we współczesnej kulturze.

Polski esej literacki. Antologia książką tygodnia!

2017-10-03

W cyklu prezentującym najważniejsze bieżące wydarzenia wydawnicze Instytut Książki opublikował właśnie recenzję, w której Sławomir Wnęk wyjaśnia, dlaczego najnowszy tom w serii Biblioteka Narodowa „zapewni czytelnikom, teraźniejszym i przyszłym, pierwszorzędną lekturę”!

Podobno telewizja ogłupia… Barańczak o kulturze masowej i popularnej – spotkanie

2017-10-03

11 października Wydawnictwo Ossolineum wraz z Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone książce Odbiorca ubezwłasnowolniony. Teksty o kulturze masowej i popularnej Stanisława Barańczaka, kolejnemu tomowi z nowej ossolińskiej serii Sztuka Czytania.

To już dzisiaj! Premiera antologii Polski esej literacki w serii Biblioteka Narodowa

2017-09-27

Nie czyniąc zbyt daleko posuniętych analogii między światem współczesnej fizyki a kosmosem tekstów, powinniśmy chyba dopuścić ewentualność, że eseje – podobnie jak atomy – objawiać się mogą jednocześnie w rozmaitych przestrzeniach i na różnych poziomach, ich położenie zaś zależy w dużej mierze od pozycji zajmowanej przez obserwatora.

1 2 ... 8