Próbując wszystkiego po trosze – promocja książki!

2017-10-06

18 października Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone najnowszej książce z serii Biblioteka Narodowa, antologii Polski esej literacki. Znakomici goście będą rozmawiać m.in. o tym, czym tak naprawdę jest esej i jakie jest jego miejsce we współczesnej kulturze.

Polski esej literacki. Antologia książką tygodnia!

2017-10-03

W cyklu prezentującym najważniejsze bieżące wydarzenia wydawnicze Instytut Książki opublikował właśnie recenzję, w której Sławomir Wnęk wyjaśnia, dlaczego najnowszy tom w serii Biblioteka Narodowa „zapewni czytelnikom, teraźniejszym i przyszłym, pierwszorzędną lekturę”!

Podobno telewizja ogłupia… Barańczak o kulturze masowej i popularnej – spotkanie

2017-10-03

11 października Wydawnictwo Ossolineum wraz z Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone książce Odbiorca ubezwłasnowolniony. Teksty o kulturze masowej i popularnej Stanisława Barańczaka, kolejnemu tomowi z nowej ossolińskiej serii Sztuka Czytania.

To już dzisiaj! Premiera antologii Polski esej literacki w serii Biblioteka Narodowa

2017-09-27

Nie czyniąc zbyt daleko posuniętych analogii między światem współczesnej fizyki a kosmosem tekstów, powinniśmy chyba dopuścić ewentualność, że eseje – podobnie jak atomy – objawiać się mogą jednocześnie w rozmaitych przestrzeniach i na różnych poziomach, ich położenie zaś zależy w dużej mierze od pozycji zajmowanej przez obserwatora.

Praktyki i staże w Wydawnictwie Ossolineum. Studenci, nie zwlekajcie!

2017-09-26

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza studentów na praktyki lub staż w Wydawnictwie Ossolineum! W naszej oficynie pracują specjaliści branży wydawniczej, którzy chętnie podzielą się z Wami swoim doświadczeniem. Będziecie mogli zobaczyć, jak powstaje książka, a dzięki współpracy z innymi działami ZNiO zrozumiecie, na czym polega wyjątkowość Ossolineum.

Premiera książki Skarbiec. 200 lat Ossolineum

2017-09-19

Kiedy w 1809 roku Józef Maksymilian Ossoliński zostaje mianowany prefektem biblioteki nadwornej w Wiedniu, zaczyna intensywnie gromadzić książki, obrazy, ryciny czy medale. Jednocześnie myśli nad formułą, która pozwoliłaby mu przekształcić zbiór prywatny w służący celom społecznym i narodowym.

Odbiorca ubezwłasnowolniony – premiera!

2017-09-08

Stanisław Barańczak powracał do kultury masowej często i przy wielu różnych – czasami bardzo prozaicznych – okazjach. Powrotom tym zawsze towarzyszył jednak krytyczny namysł nad perswazyjnym wymiarem popularnych powieści kryminalnych, piosenek, filmów czy transmisji sportowych.

Stanisław Barańczak w „Dwutygodniku”

2017-09-05

Na internetowych łamach czasopisma „Dwutygodnik” przeczytać można przedpremierowy fragment książki Stanisława Barańczaka Odbiorca ubezwłasnowolniony. Teksty o kulturze masowej i popularnej w opracowaniu i z posłowiem Adama Poprawy.

Księga darczyńców już w sprzedaży!

2017-08-22

Księga darczyńców to nie tylko historia Ossolineum, lecz także pięknie wydana, bogato ilustrowana publikacja, w której tradycja miesza się z nowoczesnymi rozwiązaniami typograficznymi, a długie i burzliwe dzieje Instytucji układają się w opowieść o społecznych i politycznych przemianach w Polsce.

200 lat Ossolineum w cytatach i obrazach – zapowiedź

2017-08-14

W związku z trwającym Jubileuszem Ossolineum w naszych planach wydawniczych nie mogło zabraknąć publikacji poświęconych działalności Zakładu. Już 19 września odbędzie się premiera kolejnego po Księdze darczyńców tomu w serii Osso Wczoraj i Dziś – Skarbca. 200 lat Ossolineum.

 

Książka została przygotowana we współpracy z Ośrodkiem KARTA.

1 2 ... 7