PL EN

Wzorcowe tomy serii Biblioteka Narodowa

Być może nie wszyscy pamiętają, ale na stulecie serii Biblioteka Narodowa w 2019 roku przygotowaliśmy kilka e-booków z cyklu „Wzorcowe tomy BN”. Nadal można je kupić w okazyjnej cenie, a następnie raczyć się klasyką polskiej literatury wprost z ekranu komputera, telefonu lub czytnika.

Przerwa w wysyłce zamówień

Przez najbliższy tydzień jesteśmy zmuszeni wstrzymać zamówienia składane za pośrednictwem naszej księgarni internetowej. Zamówienia na publikacje papierowe, złożone w dniach 17–26 lutego, będą realizowane od poniedziałku 27 lutego, natomiast książki kupione dzisiaj (16 lutego) do godz. 11:00 zostaną wysłane jutro. Czytelników pilnie potrzebujących wydanych przez nas tomów, zachęcamy do odwiedzania księgarń stacjonarnych. Nasze książki dostępne są także w innych sklepach internetowych, m.in. w Ateneum, w Bonito i w Empiku. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy wkrótce!

Nowe opracowanie Pana Tadeusza w Bibliotece Narodowej – premiera

W Roku Romantyzmu Polskiego Wydawnictwo Ossolineum oddaje do rąk czytelników nowe wydanie Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, w opracowaniu Aliny Kowalczykowej. Tom ukazuje się w serii Biblioteka Narodowa jako piętnasta edycja dzieła.

Praca w Wydawnictwie Ossolineum: sekretarz redakcji oraz specjalista ds. sprzedaży książek

Wydawnictwo Ossolineum poszukuje specjalisty ds. produkcji książek. Na zgłoszenia kandydatek i kandydatów czekamy do 22 stycznia 2023 roku! Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w niniejszym komunikacie.

Nowa strona internetowa Wydawnictwa Ossolineum

Na początku przyszłego roku uruchomiona zostanie nowa strona Wydawnictwa Ossolineum. Po zamknięciu działającego obecnie sklepu internetowego wszystkie konta użytkowników przestaną być aktywne. W związku z tym uprzejmie prosimy o pobranie zakupionych za pośrednictwem nasze strony e-booków do 31 stycznia 2023.

Co robi łączniczka w Warszawie? Spotkanie wokół książki Darka Foksa i Zbigniewa Libery

5 grudnia w warszawskim Nowym Teatrze odbędzie się spotkanie promujące nową edycję książki Co robi łączniczka. Rozmowa z udziałem autorów rozpocznie się o godzinie 19.00, a poprowadzi ją Agnieszka Karpowicz. Zapraszamy!

Piętnaste wydanie Pana Tadeusza Adama Mickiewicza w Bibliotece Narodowej – zapowiedź

Jeszcze w tym roku w serii Biblioteka Narodowa, po niemal stu latach, ukaże się nowe opracowanie Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Autorką omówienia jest Alina Kowalczykowa, wybitna znawczyni i popularyzatorka romantyzmu.

Apokalipsa ludzi pracy valtera hugo mãe w tłumaczeniu Michała Lipszyca i z posłowiem Weroniki Murek jest już dostępna!

Powieść apokalipsa ludzi pracy to książka cierpka, pełna katastroficznych wizji oraz głęboko zakorzeniona w poczuciu ciasnoty i małości. Podejmując próbę uchwycenia trosk prekariuszy oraz tożsamości Portugalczyków, hugo mãe stroni od stygmatyzowania, a obrazy finansowych, społecznych czy osobistych klęsk stają się możliwe do zniesienia dzięki grotesce i humorowi.

Premiera książki Katarzyny Kończal Sygnatury Sebalda. Zwierzęta – Widma – Ruiny

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości W.G. Sebalda: dzisiaj do sprzedaży trafiła książka Katarzyny Kończal Sygnatury Sebalda. Zwierzęta – Widma – Ruiny! Utwory niemieckiego pisarza zostały w niej omówione w sposób wnikliwy i całościowy, a zarazem autorka sytuuje je w ciekawej perspektywie interpretacyjnej, skupiając się na trzech wybranych kwestiach: sposobach przedstawiania zwierząt, kondycji ludzkiej oraz procesie rujnacji środowiska.

Powieść apokalipsa ludzi pracy valtera hugo mãe w serii Z Kraju i ze Świata

Kolejną książką, która wkrótce trafi do rąk czytelników, będzie powieść apokalipsa ludzi pracy autorstwa portugalskiego pisarza valtera hugo mãe. Ukaże się ona na początku października w serii Z Kraju i ze Świata, w przekładzie Michała Lipszyca.

1 2 ... 22