PL EN

Uruchomiliśmy księgarnię internetową!

2016-09-07

Pierwsze tegoroczne książki Wydawnictwa Ossolineum opuszczają drukarnię… i od razu trafiają do naszej księgarni internetowej, która przeszła pomyślnie ostatnie testy i właśnie została uruchomiona. Cieszymy się i zapraszamy do zakupów online. Zamówienia można składać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Wybór komedii Aleksandra Fredry

2016-08-26

Biblioteka Narodowa, najsłynniejsza seria Wydawnictwa Ossolineum, wzbogaci się jesienią o Wybór komedii Aleksandra Fredry ze wstępem i w opracowaniu Mariana Ursela – profesora nauk humanistycznych i znawcy literatury epoki romantyzmu, przez ostatnie trzydzieści lat badającego dorobek literacki autora Zemsty. 

Wyróżnienie dla pracy doktorskiej Dominiki Skiby

2016-07-27

Narodowe Centrum Kultury od ponad dekady organizuje konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Spośród dwudziestu dwóch nadesłanych w tym roku dysertacji szesnaście zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu, na którym poddano je wnikliwej ocenie.

Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie Mieczysława Gębarowicza

2016-07-21

Kolejnym jesiennym wydarzeniem w działalności Wydawnictwa Ossolineum będzie premiera książki Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie. Dzieje zabytku oraz jego znaczenie w rozwoju malarstwa cerkiewnego i sztuki ukraińskiej Mieczysława Gębarowicza – wybitnego polskiego historyka sztuki, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, członka Polskiej Akademii Umiejętności, a przede wszystkim nieocenionego humanisty.

Wydawnictwo Ossolineum znów na Facebooku

2016-07-18

Najstarsza oficyna w Polsce, Wydawnictwo Ossolineum, właśnie powraca na Facebooka, gdzie z jeszcze większą niż dotąd intensywnością będzie zamieszczać informacje o swoich wydawniczych zapowiedziach, premierach i wznowieniach książek.

Praca w Wydawnictwie Ossolineum

2016-07-12

Zakład Narodowy im. Ossolińskich poszukuje kandydata na stanowisko redaktora prowadzącego w Wydawnictwie Ossolineum. Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku będzie należeć przede wszystkim koordynowanie pracy nad książkami Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności tomami z serii Biblioteka Narodowa.

Życie w rozproszonym świetle Gutorowa

2016-07-04

Wczesną jesienią oferta Wydawnictwa Ossolineum poszerzy się o zbiór esejów Jacka Gutorowa Życie w rozproszonym świetle. Gutorow to poeta, tłumacz, krytyk literacki, autor wielu książek oraz szkiców i esejów publikowanych na łamach „Odry”, „Literatury na Świecie” czy „Przeglądu Politycznego”. Rozliczne talenty, rozległość zainteresowań i pracowitość stawiają Gutorowa w rzędzie najciekawszych uczestników polskiego życia literackiego ostatnich dwóch dekad.

Pokaż mi swoje serie, a powiem Ci kim jesteś

2016-06-24

Wraz z nową stroną internetową pragniemy zaprezentować Państwu pełną listę naszych serii wydawniczych – zarówno nowych, jak i tych dobrze już Czytelnikom znanych.

Co wydamy jesienią i zimą

2016-06-21

Nasze tegoroczne premiery sporo mówią o tym, jak rozumiemy misję odnowionego Wydawnictwa Ossolineum. Najkrócej: chcemy, by łączyło ono szacunek do tradycji z aktywnym udziałem w dzisiejszym życiu intelektualnym i artystycznym. Publikujemy różne gatunki literackie – od prozy, przez utwory dramatyczne, po poezję – sięgamy do różnych epok – od starożytności, przez barok i romantyzm, po współczesność.

Nowa strona Wydawnictwa Ossolineum

2016-06-20

Bardzo nam miło zaprezentować Państwu nową stronę internetową Wydawnictwa Ossolineum. Znajdą tu Państwo pełną ofertę Wydawnictwa, noty biograficzne autorów oraz zapowiedzi książek, które wydamy w tym roku. Jeszcze w wakacje pojawią się zaproszenia na spotkania autorskie i dyskusje poświęcone kolejnym tytułom. Za kilka dni strona zacznie pełnić również funkcję księgarni internetowej.

1 ... 11 12