PL EN

Premiera książki Cmentarz Łyczakowski we Lwowie. Przewodnik

Anegdota mówi, że słynni ludzie sami przyjeżdżali do Lwowa, aby tam umrzeć i zostać pochowanym, ponieważ tak bardzo przyciągało ich piękno łyczakowskiej nekropolii – piszą we wstępie Katarzyna Łoza i Chrystyna Charczuk, współautorki Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie.

O Języku poetyckim Mirona Białoszewskiego w „ArtPapierze”

Czy wznowienia książek naukowych lub krytycznoliterackich, które dziś mają status pozycji obowiązkowych, są jeszcze potrzebne? [...] Czy tezy, niegdyś nowatorskie i celne tak bardzo, że stały się podstawą myślenia o twórczości Białoszewskiego, zdewaluowały się? [...] Podobne pytania zdaje się stawiać Językowi poetyckiemu… Kamila Czaja w swojej recenzji. Zapraszamy.

Już jest! – premiera Wyboru poezji Wisławy Szymborskiej

Jedna z poezji najambitniejszych intelektualnie, jeden ze światów poetyckich o najciekawszym sposobie istnienia – tak o twórczości Wisławy Szymborskiej pisał przed laty Jerzy Kwiatkowski.

Jakkolwiek patetycznie… Szymborska w BN-ce. Premiera książki w Muzeum Pana Tadeusza

14 lutego, w walentynki, Wydawnictwo Ossolineum oraz wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza mają przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone Wisławie Szymborskiej oraz przygotowanemu w serii Biblioteka Narodowa Wyborowi poezji noblistki.

Wykłady na papierze – premiera Wybranych wykładów ossolińskich...

Dziś swoją premierę ma książka W czwartek o szesnastej. Wybrane wykłady ossolińskie z lat 2014–2016 pod redakcją Teresy Sokół. W związku z tym publikujemy fragment pochodzący z wykładu Hanny Kuś-Joachimiak. Zapraszamy do lektury!

Premiera książki Pod Złotym Słońcem. Rynek 6 we Wrocławiu – dom mieszczan, rezydencja władców, arcydzieło architektury

W zachodniej pierzei wrocławskiego Rynku stoi kamienica, w której losach – jak w zwierciadle – odbija się historia Wrocławia i całego regionu. […] Za piękną, barokową fasadą, która dziś przyciąga wzrok wrocławian i turystów, bez wątpienia wciąż kryje się wiele tajemnic – tak swoją opowieść o kamienicy Rynek 6 rozpoczynają autorzy książki, Piotr Oszczanowski i Arkadiusz Dobrzyniecki.

Już jest! – premiera Wyboru poezji Hieronima Morsztyna

Po śmierci Jana Kochanowskiego w 1584 roku pilnie wypatrywano jego następcy. Na początku kolejnego stulecia twórczość Czarnoleska zdążyła już okrzepnąć i przerodzić się w kanoniczny wzorzec, do którego chętnie nawiązywali młodzi poeci. Jednak renesansowa nastrojowość wkrótce przestała wystarczać do opisu szybko zmieniającej się wówczas rzeczywistości.

Zofia Zaleska o Nalocie na Halberstadt 8 kwietnia 1945

Zofia Zaleska, dziennikarka i autorka książki Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie, recenzuje naszą najnowszą publikację na łamach portalu kulturalnego dwutygodnik.com. Zastanawia się między innymi, co Nalot na Halberstadt Alexandra Klugego mówi nam o „współczesnych uciekinierach ze zbombardowanych miast”?

Nasze najbliższe premiery

Szymborska, Różewicz czy może debiutantka Dominika Skiba? Wydawnictwo Ossolineum pracuje pełną parą. W ciągu najbliższych trzech miesięcy czeka nas aż osiem nowych książek!

Praca w Wydawnictwie Ossolineum

Nasze książki znajdują nabywców, ale oczywiście nie robią tego same. Poszukujemy szefa działu sprzedaży, który w obowiązującej u nas terminologii nazywa się specjalistą do spraw sprzedaży książek.

1 ... 14 15 16 ... 18