PL EN

#czytaj w domu w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek

Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników i Czytelniczek kolejną niespodziankę! Akcja #czytajwdomu, w ramach której udostępniamy wybrane e-booki z serii Biblioteka Narodowa w symbolicznej cenie 1 zł, rusza do przodu. Od teraz za pośrednictwem naszej strony internetowej zamawiać możecie kolejne trzy publikacje.

Nowa seria Wydawnictwa Ossolineum – zapowiedź

Pisarstwo W.G. Sebalda to bodaj najbardziej niezwykła rzecz, jaka przytrafiła się literaturze europejskiej minionych dekad. Z prawdziwą przyjemnością zapowiadamy nową serię wydawniczą: przypomnimy w niej wszystkie najważniejsze utwory Sebalda w tłumaczeniu mistrzyni przekładu literackiego Małgorzaty Łukasiewicz; przybliżymy też polskim Czytelniczkom i Czytelnikom postać autora i najistotniejsze odczytania jego dzieła.

#czytajwdomu podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto nie tylko autorów, wydawców i tzw. pracowników książki, ale też czytelników! To także dzień, w którym zachęcamy do uczestnictwa w kulturze z legalnych źródeł – niezależnie od okoliczności. Dlatego zapraszamy do skorzystania z drugiej odsłony przygotowanej przez nas akcji #czytajwdomu!

Archiwum Ringelbluma. Antologia – premiera e-booka

Jesienią 1940 roku – tydzień po zamknięciu warszawskiego getta – w mieszkaniu Emanuela Ringelbluma powołano konspiracyjny zespół badawczo-dokumentacyjny pod nazwą „Oneg Szabat”. Dzięki jego pracy i heroicznej postawie powstał przejmujący zbiór materiałów dokumentujących losy Żydów w czasie Zagłady. Antologia Archiwum Ringelbluma w opracowaniu Jacka Leociaka i Marty Janczewskiej jest już dostępna także w wersji e-book.

#czytajwdomu z Wydawnictwem Ossolineum

W trosce o zdrowie naszych Czytelniczek i Czytelników, w ramach akcji #czytajwdomu, udostępniamy wybrane e-booki wzorcowych tomów z serii Biblioteka Narodowa w symbolicznej cenie 1 zł. Akcja obejmuje elektroniczne wydania książek: Konrad Wallenrod Adama Mickiewicza (oprac. Stefan Chwin), Poezje wybrane Bolesława Leśmiana (oprac. Jacek Trznadel) oraz Treny Jana Kochanowskiego (oprac. Janusz Pelc), ale zapraszamy też do zapoznania się z całą naszą bogata ofertą e-booków.

Ossolińskie silesiaki – premiera Katalogu druków śląskich XV–XVIII wieku ze zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Tereny dzisiejszego Dolnego Śląska zawsze były obszarem, gdzie ścierały się wpływy różnych kultur. Miejscowe oficyny – działające głównie we Wrocławiu, Legnicy, Oleśnicy i innych miastach śląskich – wydawały książki w językach niemieckim, polskim czy czeskim, a bliskość kurii biskupiej oraz ośrodków akademicki skłaniała drukarzy do publikowania bardzo różnorodnych dzieł.

Żagary. Antologia poezji z serii Biblioteka Narodowa już w sprzedaży!

Na mapie literackiej międzywojennego Wilna Żagary były zjawiskiem wyjątkowym: członkowie grupy potrafili uwolnić się z więzów lokalnych i prowincjonalnych, zwracając na siebie coraz większą uwagę i wraz z lubelską „szkołą” Józefa Czechowicza oraz redagowaną przez Jalu Kurka „Linią” tworząc zalążki Drugiej Awangardy.

Sztuka czytania według W.G. Sebalda – przedpremiera Opisu nieszczęścia. Esejów o literaturze w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz

Opis nieszczęścia. Eseje o literaturze W.G. Sebalda w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz i z posłowiem Arkadiusza Żychlińskiego jest już dostępny w przedsprzedaży. Z tej okazji przygotowaliśmy też dla Państwa niespodziankę: do dnia premiery, która odbędzie się 28 stycznia, wszystkie książki z serii Sztuka Czytania (w tym eseje Sebalda) można zamawiać w promocyjnej cenie.

Podsumowanie roku 2019

Mija kolejny rok – to najlepszy moment, by nieco ochłonąć po ciężkiej wielomiesięcznej pracy i podsumować to, co udało nam się w tym czasie zrobić.  W 2019 roku we wszystkich sześciu seriach Wydawnictwa Ossolineum ukazały się nowe tytuły, które nie tylko były chętnie czytane, ale też doczekały się wielu dyskusji i omówień na łamach czasopism, blogów, w programach radiowych i telewizyjnych. Cieszy nas także Wasze zainteresowanie okazywane na portalach społecznościowych, spotkaniach autorskich i podczas targów książek.

Myśl wcale szczęśliwa… – premiera tomu Muzeum Lubomirskich 1823–1940. Zbiór malarstwa Beaty Długajczyk i Leszka Machnika

Już dziś do sprzedaży trafia pionierska monografia pierwszego muzeum publicznego w Galicji – Muzeum Lubomirskich we Lwowie! Autorzy przyglądają się nie tylko zbiorom malarstwa, ale też księgom inwentarzowym, katalogom, warunkom przechowywania kolekcji czy metodom konserwacji. Słowem: podpatrują funkcjonowanie muzeum także „od kuchni”.

1 2 3 ... 16