PL EN

#czytajlatem z Wydawnictwem Ossolineum

Wakacyjny sezon urlopowy to znakomity czas, by korzystając z chwili odpoczynku zagłębić się w lekturze. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla naszych Czytelniczek i Czytelników wyjątkową promocję, w ramach której zachęcamy do zakupu pakietów, składających się z uważnie dobranych do siebie tytułów. Zestawy jeszcze do końca lata można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach za pośrednictwem naszej księgarni internetowej.

Wydawnictwo Ossolineum elektronicznie

Choć kochamy dobrze zaprojektowane książki papierowe, to doceniamy też praktyczność wydań elektronicznych, niezrównanych na przykład w podróży. W czasach pandemii i osiągającego apogeum handlu wysyłkowego, trudno też nie zauważyć faktu, że nie generują one odpadów wiążących się z tradycyjnymi paczkami. Dlatego też stale poszerzamy naszą ofertę e-booków.

Duchy Sebalda – zapowiedź Pierścieni Saturna W.G. Sebalda w tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz

Wpływ prozy W.G. Sebalda na literaturę światową będzie rósł z każdym rokiem, z każdym jej wydaniem i każdym nowym urzeczonym nią czytelnikiem. Dlatego niezwykle się cieszymy, że możemy zapowiedzieć kolejną wybitną książkę niemieckiego pisarza. Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka w świetnym tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz i z posłowiem Macieja Płazy ukażą się nakładem Wydawnictwa Ossolineum już w listopadzie.

„Wielki mag prozy” – Kompleks polski i Mała Apokalipsa Tadeusza Konwickiego w serii BN

Konwicki był dla mojego pokolenia pisarzy wielkim magiem prozy, takim wcieleniem Guślarza z Dziadów Mickiewicza, jednym z ostatnich pisarzy o tak wielkim autorytecie – pisał Paweł Huelle w 2015 roku, po śmierci warszawskiego prozaika, scenarzysty i reżysera. Rzecz jasna trudno jest wyobrazić sobie kulturę polską drugiej połowy XX wieku bez twórczości Konwickiego. A kim autor Sennika współczesnego jest dla czytelniczek i czytelników dzisiaj?

Sebald w radiu

W dniach 29 czerwca – 3 lipca, między godziną 11.00 a 11.10, w cyklu „To się czyta latem” Programu Drugiego Polskiego Radia, mogą Państwo posłuchać „Austerlitza” W.G. Sebalda w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz. Fragmenty powieści czyta Andrzej Mastalerz!

Jesienią Kafka pójdzie do kina – zapowiedź

Zdawać by się mogło, że o Franzu Kafce napisano już niemal wszystko; w końcu przeprowadzono nawet skrupulatne analizy jego życia prywatnego. A jednak obszarem długo niezagospodarowanym pozostawały kinowe fascynacje autora Przemiany. Niszę tę zapełnił Hanns Zischler w wydanej po raz pierwszy w 1996 roku książce Kafka idzie do kina.

Koncepcja Niechciców coraz to wyraźniejsza – zapowiedź Nocy i dni Marii Dąbrowskiej w serii Biblioteka Narodowa

Noce i dnie uznawane są powszechnie za najwybitniejsze dzieło rodzimej prozy realistycznej XX wieku; obok monumentalnych Dzienników są też niewątpliwie opus magnum w dorobku Dąbrowskiej. Z tym większą przyjemnością zapowiadamy, że w czwartym kwartale bieżącego roku tetralogia wraz ze wstępem i w opracowaniu Ewy Głębickiej ukaże się w serii Biblioteka Narodowa.

O Austerlitzu online – dyskusja o książce

Twórczość W.G. Sebalda trzeba czytać i trzeba o niej rozmawiać. Oczywiście ogromną przyjemność sprawiłaby nam możliwość spotkania się z Państwem na żywo, ale nie chcąc narażać zdrowia naszych Gości, Czytelników i Współpracowników tym razem przygotowaliśmy dla Państwa dyskusję online, w której udział wzięli znawczyni pisarstwa Sebalda Katarzyna Kończal oraz kurator i literaturoznawca Paweł Szroniak.

Lektura, do której się wraca – premiera Austerlitza W.G. Sebalda w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz

W drugiej połowie lat sześćdziesiątych, częściowo w celach naukowych, częściowo z innych, dla mnie samego nie całkiem jasnych powodów, raz po raz jeździłem z Anglii do Belgii, czasem tylko na dzień lub dwa, czasem na wiele tygodni – od takiego niepozornego zdania zaczyna się polski przekład jednej z najniezwyklejszych powieści minionych kilku dekad; powieści – dodajmy – nieustannie aktualnej.

Katalog Wydawnictwa Ossolineum wiosna 2020 – wiosna 2021 jest już dostępny!

Biblioteka Narodowa, Z Kraju i ze Świata, Sztuka Czytania, Na Jeden Temat, Osso Wczoraj i Dziś – w naszym katalogu znajdą Państwo informacje o nowych tomach ze wszystkich znanych już serii. Zaprezentujemy też nowy cykl, w którym ukażą się m.in. powieści autorstwa W.G. Sebalda. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zapowiedzi dostarczą Państwu tyle pozytywnych emocji, ile nam – zespołowi Wydawnictwa Ossolineum – zapewniła praca nad tegorocznym katalogiem.

1 2 3 ... 17