PL EN

Wybór komedii Aleksandra Fredry

Biblioteka Narodowa, najsłynniejsza seria Wydawnictwa Ossolineum, wzbogaci się jesienią o Wybór komedii Aleksandra Fredry ze wstępem i w opracowaniu Mariana Ursela – profesora nauk humanistycznych i znawcy literatury epoki romantyzmu, przez ostatnie trzydzieści lat badającego dorobek literacki autora Zemsty. 

Wyróżnienie dla pracy doktorskiej Dominiki Skiby

Narodowe Centrum Kultury od ponad dekady organizuje konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Spośród dwudziestu dwóch nadesłanych w tym roku dysertacji szesnaście zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu, na którym poddano je wnikliwej ocenie.

Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie Mieczysława Gębarowicza

Kolejnym jesiennym wydarzeniem w działalności Wydawnictwa Ossolineum będzie premiera książki Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie. Dzieje zabytku oraz jego znaczenie w rozwoju malarstwa cerkiewnego i sztuki ukraińskiej Mieczysława Gębarowicza – wybitnego polskiego historyka sztuki, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, członka Polskiej Akademii Umiejętności, a przede wszystkim nieocenionego humanisty.

Wydawnictwo Ossolineum znów na Facebooku

Najstarsza oficyna w Polsce, Wydawnictwo Ossolineum, właśnie powraca na Facebooka, gdzie z jeszcze większą niż dotąd intensywnością będzie zamieszczać informacje o swoich wydawniczych zapowiedziach, premierach i wznowieniach książek.

Praca w Wydawnictwie Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich poszukuje kandydata na stanowisko redaktora prowadzącego w Wydawnictwie Ossolineum. Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku będzie należeć przede wszystkim koordynowanie pracy nad książkami Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności tomami z serii Biblioteka Narodowa.

Życie w rozproszonym świetle Gutorowa

Wczesną jesienią oferta Wydawnictwa Ossolineum poszerzy się o zbiór esejów Jacka Gutorowa Życie w rozproszonym świetle. Gutorow to poeta, tłumacz, krytyk literacki, autor wielu książek oraz szkiców i esejów publikowanych na łamach „Odry”, „Literatury na Świecie” czy „Przeglądu Politycznego”. Rozliczne talenty, rozległość zainteresowań i pracowitość stawiają Gutorowa w rzędzie najciekawszych uczestników polskiego życia literackiego ostatnich dwóch dekad.

Pokaż mi swoje serie, a powiem Ci kim jesteś

Wraz z nową stroną internetową pragniemy zaprezentować Państwu pełną listę naszych serii wydawniczych – zarówno nowych, jak i tych dobrze już Czytelnikom znanych.

Co wydamy jesienią i zimą

Nasze tegoroczne premiery sporo mówią o tym, jak rozumiemy misję odnowionego Wydawnictwa Ossolineum. Najkrócej: chcemy, by łączyło ono szacunek do tradycji z aktywnym udziałem w dzisiejszym życiu intelektualnym i artystycznym. Publikujemy różne gatunki literackie – od prozy, przez utwory dramatyczne, po poezję – sięgamy do różnych epok – od starożytności, przez barok i romantyzm, po współczesność.

Nowa strona Wydawnictwa Ossolineum

Bardzo nam miło zaprezentować Państwu nową stronę internetową Wydawnictwa Ossolineum. Znajdą tu Państwo pełną ofertę Wydawnictwa, noty biograficzne autorów oraz zapowiedzi książek, które wydamy w tym roku. Jeszcze w wakacje pojawią się zaproszenia na spotkania autorskie i dyskusje poświęcone kolejnym tytułom. Za kilka dni strona zacznie pełnić również funkcję księgarni internetowej.

1 ... 20 21