PL EN

Nalot na Halberstadt 8 kwietnia 1945 Alexandra Klugego

Książka Alexandra Klugego Nalot na Halberstadt 8 kwietnia 1945 otworzy jesienią serię Z Kraju i ze Świata. Naszym zdaniem to doskonały wstęp do dalszych spotkań z ambitną prozą współczesną w ossolińskim wydaniu.

Inwentarz rękopisów Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Tom XX

Dział Rękopisów Biblioteki Ossolineum nie ma nic do ukrycia, dlatego regularnie publikuje kolejne tomy swojego Inwentarza, informując, co jeszcze znajduje się w ossolińskich zbiorach. Jeden z nich obwieścił swego czasu obecność w archiwaliach Marka Hłaski zarzuconej wersji Sonaty marymonckiej, dziś znanej pod tytułem Wilk, inny wśród manuskryptów Rafała Wojaczka odnotował niepublikowane wiersze i opowiadania poety.

Premiera zbioru esejów Jacka Gutorowa Życie w rozproszonym świetle

Tradycyjne życiopisanie pozostaje poza zasięgiem moich zainteresowań. Zajmuje mnie tutaj biografia myśli, wyobraźni i wrażliwości, a formą szczególnie mi bliską jest wypracowana w kulturze anglosaskiej konwencja biografii intelektualnej, skupiającej się na rozwoju, statusie i miejscu świadomości krytycznej – pisze Jacek Gutorow we Wstępie do swojej najnowszej książki, zbioru esejów Życie w rozproszonym świetle.

Dodruk książek Dostojewskiego i Broniewskiego

Dwie pozycje z serii Biblioteka Narodowa, których nakład został wyczerpany, znów pojawiły się w księgarniach. Mowa o Braciach Karamazow Fiodora Dostojewskiego oraz Wyborze poezji Władysława Broniewskiego. Książki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem czytelników, że zdecydowaliśmy się na dodruki.

Uruchomiliśmy księgarnię internetową!

Pierwsze tegoroczne książki Wydawnictwa Ossolineum opuszczają drukarnię… i od razu trafiają do naszej księgarni internetowej, która przeszła pomyślnie ostatnie testy i właśnie została uruchomiona. Cieszymy się i zapraszamy do zakupów online. Zamówienia można składać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Wybór komedii Aleksandra Fredry

Biblioteka Narodowa, najsłynniejsza seria Wydawnictwa Ossolineum, wzbogaci się jesienią o Wybór komedii Aleksandra Fredry ze wstępem i w opracowaniu Mariana Ursela – profesora nauk humanistycznych i znawcy literatury epoki romantyzmu, przez ostatnie trzydzieści lat badającego dorobek literacki autora Zemsty. 

Wyróżnienie dla pracy doktorskiej Dominiki Skiby

Narodowe Centrum Kultury od ponad dekady organizuje konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Spośród dwudziestu dwóch nadesłanych w tym roku dysertacji szesnaście zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu, na którym poddano je wnikliwej ocenie.

Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie Mieczysława Gębarowicza

Kolejnym jesiennym wydarzeniem w działalności Wydawnictwa Ossolineum będzie premiera książki Najstarszy ikonostas cerkwi wołoskiej we Lwowie. Dzieje zabytku oraz jego znaczenie w rozwoju malarstwa cerkiewnego i sztuki ukraińskiej Mieczysława Gębarowicza – wybitnego polskiego historyka sztuki, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, członka Polskiej Akademii Umiejętności, a przede wszystkim nieocenionego humanisty.

Wydawnictwo Ossolineum znów na Facebooku

Najstarsza oficyna w Polsce, Wydawnictwo Ossolineum, właśnie powraca na Facebooka, gdzie z jeszcze większą niż dotąd intensywnością będzie zamieszczać informacje o swoich wydawniczych zapowiedziach, premierach i wznowieniach książek.

Praca w Wydawnictwie Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich poszukuje kandydata na stanowisko redaktora prowadzącego w Wydawnictwie Ossolineum. Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku będzie należeć przede wszystkim koordynowanie pracy nad książkami Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności tomami z serii Biblioteka Narodowa.

1 ... 20 21 22