PL EN

Życie w rozproszonym świetle Gutorowa

Wczesną jesienią oferta Wydawnictwa Ossolineum poszerzy się o zbiór esejów Jacka Gutorowa Życie w rozproszonym świetle. Gutorow to poeta, tłumacz, krytyk literacki, autor wielu książek oraz szkiców i esejów publikowanych na łamach „Odry”, „Literatury na Świecie” czy „Przeglądu Politycznego”. Rozliczne talenty, rozległość zainteresowań i pracowitość stawiają Gutorowa w rzędzie najciekawszych uczestników polskiego życia literackiego ostatnich dwóch dekad.

Pokaż mi swoje serie, a powiem Ci kim jesteś

Wraz z nową stroną internetową pragniemy zaprezentować Państwu pełną listę naszych serii wydawniczych – zarówno nowych, jak i tych dobrze już Czytelnikom znanych.

Co wydamy jesienią i zimą

Nasze tegoroczne premiery sporo mówią o tym, jak rozumiemy misję odnowionego Wydawnictwa Ossolineum. Najkrócej: chcemy, by łączyło ono szacunek do tradycji z aktywnym udziałem w dzisiejszym życiu intelektualnym i artystycznym. Publikujemy różne gatunki literackie – od prozy, przez utwory dramatyczne, po poezję – sięgamy do różnych epok – od starożytności, przez barok i romantyzm, po współczesność.

Nowa strona Wydawnictwa Ossolineum

Bardzo nam miło zaprezentować Państwu nową stronę internetową Wydawnictwa Ossolineum. Znajdą tu Państwo pełną ofertę Wydawnictwa, noty biograficzne autorów oraz zapowiedzi książek, które wydamy w tym roku. Jeszcze w wakacje pojawią się zaproszenia na spotkania autorskie i dyskusje poświęcone kolejnym tytułom. Za kilka dni strona zacznie pełnić również funkcję księgarni internetowej.

1 ... 20 21