PL EN

Nasze najbliższe premiery

2018-09-06

Herbert, Nałkowska czy może wybitny niemiecki prozaik Thomas Mann? W ciągu najbliższych czterech miesięcy planujemy wydanie aż dziewięciu nowych książek!

 

Już za kilka dni, 12 września, do rąk Czytelników trafi długo wyczekiwany tom Niemieccy słuchacze! Przemówienia radiowe z lat 1940–1945 Thomasa Manna w tłumaczeniu Małgorzaty Łukasiewicz oraz z posłowiem Michała Głowińskiego.

 

Wśród nowości znajdzie się też kolejny tytuł w serii Sztuka Czytania! Zaledwie dwa dni temu odbyła się premiera Tłumacza między innymi. Szkiców o przekładach, językach i literaturze Jerzego Jarniewicza, a 30 października na księgarniane półki trafi Ostrze ironii. Modernizm w cieniu monarchii habsburskiej Marjorie Perloff, które ukaże się w przekładzie Macieja Płazy i z posłowiem Adama Lipszyca.

 

Nowych tomów nie zabraknie także w serii Z Kraju i ze Świata. Cykl poszerzy się o dwie kolejne powieści! Najpierw, w drugiej połowie listopada, ukaże się Lucinella Lore Segal w przekładzie Magdy Heydel i z posłowiem Barbary Kopeć-Umiastowskiej. Tydzień później czeka nas premiera Ostępów nocy Djuny Barnes. Autorem tłumaczenia i posłowia jest Marcin Szuster.

 

Już wkrótce Wasza kolekcja beenek powiększy się o kolejne tytuły! 9 października do księgarni trafi Granica Zofii Nałkowskiej w opracowaniu Hanny Kirchner. Dwa tygodnie później, 25 października, ukaże się Wybór poezji Zbigniewa Herberta ze Wstępem Małgorzaty Mikołajczak, a na początek grudnia mamy przyjemność zapowiedzieć Wybór prozy Franza Kafki, który opracował Łukasz Musiał.

 

7 listopada odbędzie się też premiera dwóch pierwszych tomów Dokumentów i materiałów do dziejów Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa: Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa w latach 1950–1975 pod redakcją i ze wstępem Rafała Habielskiego i Pawła Machcewicza oraz zbiór listów Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Adama Ciołkosza i Aleksandra Bregmana pt. Korespondencje z lat 1952–1975. Dwa kolejne tomy ukażą się w przyszłym roku.

 

Więcej informacji o nadchodzących premierach już wkrótce!

Wróć