PL EN

Wydawnictwo Ossolineum elektronicznie

Choć kochamy dobrze zaprojektowane książki papierowe, to doceniamy też praktyczność wydań elektronicznych, niezrównanych na przykład w podróży. W czasach pandemii i osiągającego apogeum handlu wysyłkowego, trudno też nie zauważyć faktu, że nie generują one odpadów wiążących się z tradycyjnymi paczkami. Dlatego też stale poszerzamy naszą ofertę e-booków. Ostatnio w formatach „mobi” oraz „epub” ukazały się:

 

W.G. Sebald, Austerlitz;

Joanna Majewska, Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc. Fantastyczny Grabiński i jego świat;

Thomas Mann, Niemieccy słuchacze! Przemówienia radiowe z lat 1940–1945.

 

A już niedługo nakładem naszego Wydawnictwa ukażą się kolejne książki elektroniczne: Wybór prozy Franza Kafki oraz Wybór poezji Zbigniewa Herberta z serii Biblioteka Narodowa, Blizny. Eseje Grzegorza Jankowicza z cyklu Sztuka Czytania, a także Od solidarycy do TypoPolo. Typografia a tożsamości zbiorowe w Polsce po roku 1989 Agaty Szydłowskiej z serii Na Jeden Temat.

 

Oczywiście zachęcamy też do lektury wcześniej wydanych e-booków, wśród których znajdą Państwo Wybór poezji Wisławy Szymborskiej, Koalę Lukasa Bärfussa, Opis nieszczęścia. Eseje o literaturze W.G. Sebalda, Nalot na Halberstadt 8 kwietnia 1945 Alexandra Klugego i wiele, wiele innych.

Wróć