PL EN

A w praktyce? – spotkanie autorskie z Arkadiuszem Żychlińskim

Do środka? Gdzie wszystko – ze wszystkim? Nie za dużo aby tego centryzmu i na dokładkę wszystkiego? Cóż, zadaniem krytyka jest właśnie wprowadzanie podziałów i korekt. Proponowanie pryzmatów. Spojrzeń pod kątem, refrakcji perspektyw. A w praktyce?

 

A co w praktyce, tego dowiecie się Państwo ze Zwrotu przez współczesną… Arkadiusza Żychlińskiego albo podczas spotkania, które odbędzie się już w czwartek 25 lutego o godzinie 18.00. Dyskusję (a mamy nadzieję, że będzie to rozmowa co najmniej emocjonująca) poprowadzi Paweł Kaczmarski.

 

Serdecznie polecamy! Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy kliknąć w link: https://tinyurl.com/c2i9s972

 

 

Arkadiusz Żychliński – krytyk literacki, eseista, filolog i tłumacz; doktor habilitowany nauk humanistycznych. Wykładowca w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się teorią fikcji, komparatystyką literacką, literaturoznawstwem kognitywnym oraz antropologią filologiczną. Autor książek Unterwegs zu einem Denker (2006), Wielkie nadzieje i dalsze rozważania (2013), za którą został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Eseistyka, oraz Laboratorium antropofikcji (2014). Przetłumaczył m.in. powieści Nalot na Halberstadt 8 kwietnia 1945 Alexandra Klugego (2016) i Koala Lukasa Bärfussa (2017), a także prace z zakresu filozofii i teorii literatury autorstwa pisarzy takich jak Rüdiger Safranski, Peter Sloterdijk czy Carl Schmitt.

 

Paweł Kaczmarski – krytyk, literaturoznawca, tłumacz; doktorant nauk o kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się literaturą współczesną oraz tradycjami pisarstwa zaangażowanego, przede wszystkim najnowszą poezją i jej społeczno-politycznym funkcjonowaniem. Autor książki Wysoka łączliwość. Szkice o poezji współczesnej. Współredaktor „8. Arkusza «Odry»”, współpracownik „Praktyki Teoretycznej”. Za działalność krytycznoliteracką kilkukrotnie nominowany był do Nagrody Kulturalnej WARTO.

Wróć