PL EN

Christine Lavant i Hanns Zischler – wrześniowe spotkania z książkami Wydawnictwa Ossolineum

W nadchodzących tygodniach zapraszamy na dwa spotkania poświęcone wydanym przez nas książkom. Pierwsze dotyczyć będzie zbioru próz Christine Lavant, Historii zapisanej na drzwiach i dwóm innym opowieściom, który ukaże się w serii Z Kraju i ze Świata. Drugie, połączone z pokazem filmów – esejowi Kafka idzie do kina Hannsa Zischlera.

 

W piątek 17 września o godzinie 18.00 w Klubie Proza we Wrocławiu odbędzie się współorganizowana przez Wydawnictwo Ossolineum i Wrocławski Dom Literatury premiera najnowszego tomu z serii Z Kraju i ze Świata – Historii zapisanej na drzwiach i dwóch innych opowieści Christine Lavant. W rozmowie udział wezmą tłumaczka książki Małgorzata Łukasiewicz oraz autor posłowia Piotr Paziński; spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb. Wydanie książki zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Natomiast tydzień później, w czwartek 23 września o godzinie 20.00 w Sali Lalka Dolnośląskiego Centrum Filmowego, współorganizatora wydarzenia, o eseju Kafka idzie do kina Hannsa Zischlera w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz rozmawiać będą: Łukasz Musiał, Eliza Kącka oraz Magdalena Barbaruk (prowadząca). Oprócz dyskusji podczas spotkania odbędzie się seans niemych filmów, które zafascynowały Franza Kafkę: Jazdy tramwajem z Rynku Staromiejskiego do Nowego Mostu (1908) i Białej niewolnicy (1911).

 

Pokaz jest możliwy dzięki życzliwości Nordisk Film Production A/S i Národní filmový archive, Prague.

 

Serdecznie zapraszamy!

Wróć