PL EN

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

W każdy grudzień pod zaprojektowaną przez Maksa Berga kopułą Hali Stulecia mają miejsce Wrocławskie Targi Dobrych Książek. W tym roku, w dniach 2–5 grudnia, odbywają się one po raz dwudziesty dziewiąty! Organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, wypełniony prezentacjami wydawnictw, spotkaniami z autorkami i autorami, wykładami, warsztatami oraz panelami dyskusyjnymi.

 

Oczywiście na Targach nie mogło zabraknąć także Wydawnictwa Ossolineum. Na naszym stoisku znajdziecie m.in. nowości z serii Biblioteka NarodowaWybór poezji Jarosława Iwaszkiewicza (oprac. Radosław Romaniuk), Wybór prozy Tadeusza Różewicza (oprac. Wojciech Browarny) czy Wybór poezji Emily Dickinson (oprac. Agnieszka Salska). Mamy ze sobą opublikowany niedawno tom serii Z Kraju i Ze Świata – Historię zapisaną na drzwiach i dwie inne opowieści Christine Lavant w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz i z posłowiem Piotra Pazińskiego, a także dwie wydane w tym roku prozy W.G. Sebalda: zbiór opowiadań Wyjechali z posłowiem Katarzyny Kończal i Czuję. Zawrót głowy z posłowiem Małgorzaty Lebdy. Nie zabraknie też innych naszych książek, w tym dodrukowanego niedawno Wyboru poezji Tadeusza Różewicza z serii BN.

 

Serdecznie zapraszamy na stoisko nr 53, gdzie z pewnością znajdziecie znakomite pomysły na upominki dla siebie i swoich bliskich!

Wróć