PL EN

Nasze najbliższe premiery

Wczoraj, 12 stycznia, odbyła się premiera drugiej części komiksu o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Wojna w eterze Mariusza Urbanka i Mateusza Palki z rysunkami Pawła Janczarka opowiada o pracy słynnego Kuriera z Warszawy w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, którą kierował w latach 1952–1975.

 

Wydawnictwo Ossolineum nie zwalnia tempa! W ciągu najbliższych miesięcy do księgarni trafi aż pięć nowych tytułów.

 

Wśród najbliższych premier znajdą się dwa tomy w serii Biblioteka Narodowa. Jako pierwsza – już 20 lutego – ukaże się powieść Jaroslava Haška  Przygody dobrego wojaka Szwejka czasu wojny światowej w tłumaczeniu Antoniego Kroha i ze Wstępem Jacka Balucha. Kilka tygodni później, na początku kwietnia, wydamy Doktora Faustusa Thomasa Manna w opracowaniu Huberta Orłowskiego. Autorami polskiego przekładu są Maria Kurecka i Witold Wirpsza.

 

Nowych książek nie zabraknie także w serii Na Jeden Temat, którą w marcu zeszłego roku zainaugurowała znakomicie przyjęta Cyganeria artystyczna i cyganowanie w romantycznej Warszawie Dominiki Skiby. Cykl poszerzy się o dwa kolejne tytuły. W lutym do sprzedaży trafi długo wyczekiwana książka Agaty Szydłowskiej, Od solidarycy do TypoPolo. Typografia a tożsamości zbiorowe w Polsce po roku 1989. Wydamy też monografię poświęconą Stefanowi Grabińskiemu – pisarzowi nazywanemu niekiedy „polskim Lovecraftem”, którego twórczość inspirowała choćby Stanisława Lema. Demon ruchu, duch czasu, widma miejsc. Fantastyczny Grabiński i jego świat autorstwa Joanny Majewskiej ukaże się w drugiej połowie kwietnia.

 

Miłośników starodruków ucieszy z pewnością zapowiedź Katalogu druków XVI wieku z historycznej kolekcji Ossolineum. Publikacja jest pierwszym opracowaniem zbioru w jego kształcie sprzed 1945 roku i zawiera opisy ponad trzech tysięcy książek. Obszerny, blisko sześćsetstronicowy tom, ukaże się w serii Osso Wczoraj i Dziś już 26 stycznia.

 

Więcej informacji o nadchodzących premierach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz na profilu Wydawnictwa Ossolineum na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!

Wróć