PL EN

Pan Cogito a Biblioteka Narodowa

2018-10-25

Upadają mocarstwa, zmieniają się ustroje, przemijają literackie mody – głos Herberta w całym tym zamęcie nie przestaje mówić o nas samych rzeczy niezmiernie ważnych – pisał Stanisław Barańczak o twórczości Zbigniewa Herberta. Trudno o lepszą i bardziej trafną charakterystykę poezji autora Struny światła. Nazwisko Herberta wymienia się obok nazwisk największych poetek i poetów drugiej połowy XX wieku. Jego twórczość jest tłumaczona, czytana i komentowana w wielu krajach świata i bez względu na czas i miejsce pozostaje aktualna. Silna więź z kulturowym dziedzictwem antyku sprawia, że głęboko humanistyczna poezja Herberta ma wymiar uniwersalny.

 

W Roku Zbigniewa Herberta, dwadzieścia lat po jego śmierci, w serii  Biblioteka Narodowa wydajemy obszerny Wybór poezji autora Struny światła. Wstęp i opracowanie Małgorzaty Mikołajczak ukazują niezwykłe bogactwo tematów podejmowanych przez poetę, opisują najważniejsze wątki jego twórczości i różne – często mało znane – oblicza Herberta.

 

Tom możecie już zamawiać na naszej stronie internetowej. A jeśli jesteście w Krakowie, zapraszamy na trwające właśnie Targi Książki, gdzie egzemplarz Wyboru poezji Herberta możecie kupić w specjalnej, targowej cenie. Znajdziecie nas na stoisku B38.

 

Serdecznie zapraszamy!

Wróć